Privatumo vadovas medijų platformų vartotojams

Privatumo vadovas medijų platformų vartotojams

privatumo-vadovas-medijų platformų vartotojams

Internetinėje erdvėje labai svarbu saugoti privatumą ir asmeninius duomenis, nes ši informacija yra labai vertinga korporacijoms, reklamuotojams ir internetiniams persekiotojams. Reklamų kūrėjai ar kiti individai su įvairiais kenkėjiškais tikslais nori sekti kiekvieną mūsų žingsnį, norėdami pateikti mums aktualias reklamas, kai mes naršome internetą.

Šis privatumo vadovas interneto vartotojams atskleis, kaip veikia virtualus sekimas ir pateiks keletą rekomendacijų, kaip apsaugoti savo privatumą ir apriboti persekiojimą internete.

Jei norite patikrinti ar naršyklė apsaugo Jūsų duomenis, galite pasinaudoti šiomis svetainėmis ir patikrinti įvairius aspektus:

  • Check DNT – ši svetainė iš karto parodys ar Jūsų naršyklė siunčia signalą “Nesekti”.
  • Panoptclick – ši svetainė išanalizuoja Jūsų naršyklę, ir patikrina ar esate apsisaugoję prieš internetinį sekimą. Spauskite “TEST ME” ir pamatykite rezultatus.
  • AmIUnique – ši svetainė siekia suteikti vartotojams pagrindinę informaciją apie jų naršyklės konfiguraciją, ir kaip stipriai jūs galite būti sekami. 

Jeigu tai daugeliui žinoma svetainė, ji tikriausiai tave seka.

Kiekvienais metais reklamoms išleistos sumos didėja – globaliai siekia milijardus eurų. Bet mažiau nei 0,05% reklamų “Facebook”  svetainėje yra paspaudžiamos. Reklaminis vartotojų profiliavimas (naudojimas sukaupta informacija apie individą) yra būtinas, kad reklamos pasiektų tinkamiausią vartotoją. Mūsų siekis yra apsaugoti Jūsų asmeninę informaciją, kad šie duomenys nebūtų panaudoti prieš jus.

1. Vartotojas kažko ieško internete.

2. Slapukai (cookies) iš karto parsiunčiami į vartotojo naršyklę.

3. Informacijos ieškotojai surenka informaciją apie vartotoją.

4. Duomenų brokeriai moka pinigus už vartotojo informaciją, ją kaupia ateičiai.

5. Reklamuotojai, vyriausybė ar nevyriausybinės organizacijos perka šią informaciją.

6. Reklamos, kurias vartotojas mato “Facebook”, “Google” ar kitose svetainėse tampa pritaikytos vartotojo interesams.

Šie slapukai atkeliauja tiesiogiai iš svetainės. Jie pagerina naršymo patirtį prisimindami įvairius nustatymus, parodydami tinkamas orų prognozes ir prisimindami  prekes internetinių parduotuvių pirkinių krepšeliuose.

Šie slapukai keliauja kartu su vartotoju po visą internetą, stebėdami vertotojo elgseną ir rinkdami visą įmanomą informaciją. Paspausdamas mygtuką “Patinka” “Facebook” ar “Twitter” svetainėse vartotojas gali aktyvuoti šiuos slapukus.

Naršyklių atspaudai yra naujausias sekimo metodas. Kai vartotojas įsijungia svetainę, per vartotojo naršyklę paleidžiamas kodas, kuris identifikuoja naršyklės išskirtinumą naudodamasis įdiegtais papildiniais ir kitais nustatymais. Yra daug sunkiau užkirsti kelią šiam informacijos rinkimui, tačiau įrankiai kaip “NoScript” ar “Tor” naršyklė gali padėti apsisaugoti.

Nors vartotojas apsilanko keturiose svetainėse, potencialiai jo informaciją gali turėti keli šimtai reklamuotojų. Ką galima padaryti norint apsisaugoti?

Visuomet atnaujinti savo naršyklę. Pasenusios naršyklės yra lengviau prieinamos virusams ir įsilaužėliams.

Jeigu esate susirūpinę savosios informacijos sekimu, pasitikrinkite savo naršyklės nustatymus:

 

Chrome

Meniu > Nustatymai > Išplėstiniai > Privatumas ir sauga, ten įjunkite “Su naršymo srautu siųsti užklausą „Nestebėti“.

Firefox

Atverti meniu (ekrano viršuje) > Nuostatos > Privatumas ir sauga > “Siųsti svetainėms „Do Not Track“ signalą, nurodant pageidavimą nebūti sekamiems” pasirinkite “Visada”

Mes siūlome naudotis Firefox, nes ši naršyklė yra sukurta bendrovės Mozilla, nesiekiančios pelno. Be to, Firefox turi puikius privatumo ir saugumo nustatymus.

Opera

Paspauskite ant “Opera” ženkliuko (ekrano viršuje) > Parametrai > Papildomi > Privatumas ir saugumas, ten įjunkite “Su naršymo srautu siųsti užklausą „Nestebėti“.

Internet Explorer

Nustatymai > Saugumas > Įjunkite “Su naršymo srautu siųsti užklausą „Nestebėti“

Microsoft Edge

Parametrai ir kiti > Nustatymai > Privatumas ir sauga >  Įjunkite “Su naršymo srautu siųsti užklausą „Nestebėti“

 

Mes siūlome naudotis uBlock blokuojant reklamas, nes šis plėtinys reklamų netalpina į “Baltąjį sąrašą” ir blokuoja visas reklamas.

HTTPS kriptografinis protokolas yra saugesnis nei HTTP. HTTPS užšifruoja infromaciją tarp naršyklės ir serverio, tad jei kažkas bandytų pavogti siunčiamą informaciją (pavyzdžiui naudojantis viešuoju Wi-Fi tinklu), nesugebėtų perskaityti šios informacijos.

Tai yra naršyklė, kuri akcentuoja, kad visiškai neseka paieškos istorijos. Visi DuckDuckGo vartotojai visuomet gauna tuos pačius rezultatus ieškodami tos pačios informacijos, nes rezultatai nėra personalizuoti vartotojui ar jo interesams.

Šis plėtinys užblokuoja daugybės nenorimų stebėtojų galimybę prieiti prie privačios informacijos. Disconnect teigia, kad tai darydami jie pagreitina naršyklę iki 27%.

Kitas efektyviai veikiantis plėtinys yra Ghostery.

Tai yra Firefox plėtinys, kuris užblokuoja Flash, Java ir JavaScript veikimą vartotojui jų nepatvirtinus. Tai užkerta kelią įsilaužėliams, kurie naudodamiesi šiomis programomis vagia prisijungimo duomenis.

Tai naršyklė sukurta JAV laivyno, kuri leidžia žmogui išlikti visiškai anonimiškai internete. Kaip ir NoScript, Tor yra dažnai naudojama įvairių aktyvistų, žurnalistų ir įsilaužėlių – tų, kurie nori būti nematomi valdžios institucijų. Tor taip pat neleidžia interneto tiekėjams ir reklamuotojams pasiekti privačią informaciją.

Tikimės, kad šis privatumo vadovas Jums padės apsaugoti savo privatumą internete.

Daugiau straipsnių rasite ČIA.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *